Leupold VX-3i LRP 8.5-25x50mm TMR Scope 172347
- Brand: Leupold
- Product Code: 172347-Leupold
- Availability: In Stock
- USD 575.00
Leupold VX-3i LRP 8.5-25x50mm TMR Scope 172347
| Item Condition: | New |
| Scope Weight: | 22.4 oz |
| Scope Length: | 14.6" |
| Magnification Range: | 8.5-25x |
| Scope Objective Diameter: | 50mm |
| Scope Tube Size / Mount: | 30mm |
| Parallax Adjustment: | Side focus |
| Reticle Position: | First |
| Field of View: | 11.2' - 4.4' @ 100 yds |
| Eye Relief: | 5.3" - 3.7" |
| Illuminated Reticle: | no |
| Scope Finish: | matte black |
| UPC | 030317013813 |
| UPC | 030317013813 |
| MPN | 172347 |
Tags: RIFLE SCOPES, Leupold
