Sig Sauer Whiskey5 1-5x20 Hellfire Quadplex Black Scope SOW51011
- Brand: Sig Sauer
- Product Code: SOW51011-SigSauer
- Availability: In Stock
- USD 455.00
Sig Sauer Whiskey5 1-5x20 Hellfire Quadplex Black Scope SOW51011
| Item Condition: | New |
| Scope Weight: | 17.2 oz |
| Scope Length: | 10.6 in |
| Magnification Range: | 1-5x |
| Scope Objective Diameter: | 20mm |
| Scope Tube Size / Mount: | 30mm |
| Scope Turret Adjustment: | 0.5 MOA |
| Reticle Position: | Second Focal Plane |
| Reticle Details: | Quadplex |
| Field of View: | Ft @ 100 yards Low: 100.4 High: 20.2 |
| Eye Relief: | 3.9-4.0 in |
| Illuminated Reticle: | yes |
| Scope Finish: | Black |
| UPC | 798681558940 |
| UPC | 798681558940 |
| MPN | SOW51011 |
Tags: RIFLE SCOPES, SIG Sauer
