Sig Sauer Whiskey5 2-10x42 Illum Hellfire Quadplex Black Scope SOW52011
- Brand: Sig Sauer
- Product Code: SOW52011-SigSauer
- Availability: In Stock
- USD 515.00
Sig Sauer Whiskey5 2-10x42 Illum Hellfire Quadplex Black Scope SOW52011
| Item Condition: | New |
| Scope Weight: | 21 oz |
| Scope Length: | 13.7" |
| Magnification Range: | 2-10x |
| Scope Objective Diameter: | 42mm |
| Scope Tube Size / Mount: | 1 inch |
| Scope Turret Adjustment: | 0.25 MOA |
| Reticle Position: | Second Focal Plane |
| Reticle Details: | Hellfire Quadplex |
| Field of View: | 49.1 - 9.9 feet @ 100 yards |
| Eye Relief: | 4-4.1" |
| Illuminated Reticle: | yes |
| Scope Finish: | Black |
| UPC | 798681558971 |
| MPN | SOW52011 |
Tags: RIFLE SCOPES, SIG Sauer
