Sig Sauer Whiskey 5 3-15x44 30mm MOA Milling Hunter scope SOW53015
- Brand: Sig Sauer
- Product Code: SOW53015-SigSauer
- Availability: In Stock
- USD 635.00
Sig Sauer Whiskey 5 3-15x44 30mm MOA Milling Hunter scope SOW53015
| Item Condition: | New |
| Scope Weight: | 21.7 oz |
| Scope Length: | 13.1 in |
| Magnification Range: | 3-15x |
| Scope Objective Diameter: | 44m |
| Scope Tube Size / Mount: | 1" |
| Scope Turret Adjustment: | 0.25 MOA |
| Reticle Position: | Second Focal Plane |
| Reticle Details: | MOA Milling Hunter |
| Field of View: | 34.1 - 6.8 ft @ 100 yards |
| Eye Relief: | 3.9" |
| Illuminated Reticle: | Yes |
| Scope Finish: | Black |
| UPC | 798681567980 |
| UPC | 798681567980 |
| MPN | SOW53015 |
Tags: RIFLE SCOPES, SIG Sauer
