Sig Sauer Whiskey 5 3-15x44 30mm SFP Hellfire Quadplex 0.25
- Brand: Sig Sauer
- Product Code: SOW53011-SigSauer
- Availability: In Stock
- USD 575.00
Sig Sauer Whiskey 5 3-15x44 30mm SFP Hellfire Quadplex 0.25
| Item Condition: | New |
| Scope Weight: | 21.7 oz |
| Scope Length: | 13.1" |
| Magnification Range: | 3-15x |
| Scope Objective Diameter: | 44mm |
| Scope Tube Size / Mount: | 1" |
| Scope Turret Adjustment: | 0.25 MOA |
| Reticle Position: | Second Focal Plane |
| Reticle Details: | Hellfire Quadplex |
| Field of View: | 34.1 - 6.8 ft @ 100 yards |
| Eye Relief: | 3.9" |
| Illuminated Reticle: | yes |
| Scope Finish: | Black |
| UPC | 798681559008 |
| UPC | 798681559008 |
| MPN | SOW53011 |
Tags: RIFLE SCOPES, SIG Sauer
