US Optics B-25 5-25x52 Horus H59 Riflescope
- Brand: US Optics
- Product Code: B-25-H59-USO
- Availability: In Stock
- USD 2,075.00
US Optics B-25 5-25x52 Horus H59 Riflescope
| Item Condition: | New |
| Scope Weight: | 35.9oz |
| Scope Length: | 17.93" |
| Magnification Range: | 5-25x |
| Scope Objective Diameter: | 52mm |
| Scope Tube Size / Mount: | 34mm |
| Scope Turret Adjustment: | 1/10 MIL |
| Reticle Position: | First |
| Field of View: | 16.08' - 5.25' 100 yds |
| Eye Relief: | 3.5" |
| Illuminated Reticle: | yes |
| Scope Finish: | matte black |
| UPC | 811069020966 |
| UPC | 811069020966 |
| MPN | B-25 H59 |
Tags: RIFLE SCOPES, US Optics
